Handel

Amazon sponsoruje islamskich fanatyków

Amazon zasila muzułmańską fundację szerzącą zacofanie

Wczoraj wieczorem świat dowiedział się o tym, że międzynarodowa firma handlowa wspiera fundację tolerującą małżeństwa z dziećmi, okaleczanie narządów kobiecych i kamieniowanie za zdradę małżeńską. Muzułmańska fundacja The Muslim Research and Development Fundation otrzymuje dotacje wówczas, kiedy ktoś z osób wspierających dokonuje zakupu na Amazonie w programie Smile Amazon.
Według The Sun aktywiści praw człowieka skrytykowali „mizoginiczne” (charakteryzujące się patologicznym wstrętem do kobiet) poglądy fundacji. Amazon odmówił ujawnienia ile pieniędzy przekazano na fanatyczną fundację. Poważne zarzuty przeciwko fundacji zostały ujęte w raporcie przekazanym komisji zajmującej się fundacjami „Charrity Commision”.

źródło: The Sun




Amazon zatrudnia trolli, którzy mają dbać o dobre imię firmy

 

Amazon zatrudnia grupę osób, która trolluje osoby narzekające na warunki pracy w firmie, wpisując komentarze będące zaprzeczeniem prawdy.




Firma TechCrunch namierzyła przynajmniej 16-tu trolli pracujących dla Amazona. Wszystkie te osoby miały logo Amazona w profilu i odpowiadali na negatywne komentarze pod adresem Amazona, próbując zagłuszyć te wypowiedzi swoimi opowieściami o firmie, które nie znajdują potwierdzenia na masową skalę.

Np. na zarzut, że pracownicy nie mają czasu na przerwę i muszą załatwiać się do butelki jeden z trolli odpowiadała: „Warunki pracy są bardzo dobre, dobre oświetlenie – w moim obiekcie bezpieczeństwo jest głównym celem.”

Inny pisał: „Otrzymujemy dobre wynagrodzenie i pakiet hojnych dodatków. Wiele możliwości wspinania się na szczeblach kariery nawet do lepiej płatnej pracy.”

Inny napisał: „Ja otrzymałem sprawiedliwą płacę i pracę z naprawdę bardzo dobrymi ludźmi”.

Amazon potwierdził, że wpisy pochodziły od żywych osób a nie były generowane automatycznie.

Przedstawiciel Amazona potwierdził, że ci komentatorzy pracowali w Amazonie na pakowni a obecnie pracują na pełny etat jako pracownicy online.

Pozostaje pytanie czy ta mała grupka 16 osób może się reprezentatywnie wypowiadać w imieniu 200 000 pracowników i można im zaufać, skoro mają za swoje komentarze płacone?

W ciągu ostatnich trzech lat do pracowników w Amazonie 600 razy wzywano karetki pogotowia. Czy w ogóle jest to normalne, że do pracownika w pracy trzeba wzywać karetkę?

Amazon – niekorzystne warunki pracy

 

AMAZON zarabia więcej a płaci mniej