Świat

Atak gazowy na lotnisku we Frankfurcie – Bild się wycofuje

11 września 2017 na lotnisku we Frankfurcie 6 osób miało problemy z oddychaniem wskutek jak się przypuszcza rozpylenia gazu łzawiącego.
Niemieckie media doniosły o ataku gazowym dokonanym przez azylanta. Za jakiś czas „Bild” wycofał się z informacji twierdząc, że była niewłaściwa.
Zarząd lotniska twierdzi, że nie zna przyczyny wydzielenia się gazu, którego skutki odczuło 6 osób i nadal prowadzi dochodzenie.
Odprawy pasażerów zostały na krótko wstrzymane i otwarte na nowo o 12.30.
Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

 

Terroryzm we Frankfurcie

Atak nożownika we Frankfurcie 29 października 2016

4 osoby zostały ranne w ataku nożownika w budynku dworca we Frankfurcie. Sprawca zbiegł.
Do ataku doszło na stacji Hauptwache w sobotę.
Niemieckie media donoszą, że życie ofiar nie jest zagrożone.

W Niemczech dochodzi w tym roku do częstych ataków terrorystycznych z uwagi na otwartą politykę migracyjną Angeli Merkel.
18 lipca Riaz Khan Ahmadzai, lat 17 udający uchodźcę z Afganistanu zaatakował pasażerów pociągu w Wurzburgu siekierą, w wyniku czego 5 osób odniosło rany. Osbnik został zastrzelony na miejscu przez policję.

9 dni później Ali Sonboly określony jako „niestabilny psychicznie” osobnik pochodzenia Irańsko-niemieckiego zastrzelił 9 osób w centrum handlowym w Monachium a następnie odebrał sobie życie. Wcześniej zdążył podać przyczynę zabójstwa: był ofiarą bullingu w szkole.
Dwa dni później 21-letni syryjski terrorysta zabił ciężarną kobietę w Reutlingen a inny terrorysta Daleel, lat 27 zdetonował plecak raniąc 12 osób. Daleel przeprowadził atak w imieniu ISIS. Planował także zabić setki detonując bombę na festiwalu muzycznym. Nie zrobił tego tylko dlatego, że ochroniarz Pascal Bohm nie wpuścił go na teren festiwalu. Bomba została zdetonowana w barze.
Na początku października syryjski uchodźca Jaber Albakr został aresztowany w Chemitz za planowanie zamachu na niemieckim lotnisku.