Nie przyjęto do policji kandydata z tatuażem rycerza, bo jest religijny
Były żołnierz, mimo nienagannej kariery, nie został przyjęty do policji z uwagi na tatuaż Krzyżowca, który może obrażać inne kultury i jest religijny.
33-latek był pracownikiem działu anty-terroryzmu w wojsku i chciał przenieść się do policji. Jak twierdzi, policja w Sussex powiedziała mu, że jego tatuaż rycerza zakonu krzyżackiego jest religijny i może obrażać.
Mężczyzna pracował nienagannie, ale z uwagi na pogarszający się wzrok nie mógł pracować z bronią i dwa miesiące temu złożył papiery o przyjęcie do policji w Sussex na stanowisko zwykłego konstabla pracującego bez broni. Wierzył, ze mundur przykryje tatuaż na przedramieniu.
Po odrzuceniu jego podania złożył skargę, którą także odrzucono.
Kandydat, któremu odmówiono posady z uwagi na 'religijny’ tatuaż planuje pozwać z tego powodu siły policji.
Rzecznik policji opisuje tatuaż jako partyzancki i wyrażający przemoc.
Tatuaż przedstawia średniowiecznego rycerza w rynsztunku bojowym z krzyżem Św. Jerzego.
Anonimowy Anglik, który boi się wyjawić swoje nazwisko skomentował decyzję policji w sprawie tatuażu: „Uważam się za Anglika i Chrześcijanina i przedstawianie i portretowanie rycerza z Anglii nie powinno być problemem”.
Policja, która kwalifikuje kandydatów do pracy, w e-majlu wysłanym do kandydata powołała się na informację ze swojej strony internetowej, która mówi, że przekaz religijny jest jednym z kryteriów oceny ofensywności tatuażu.
Były minister Lord Tebbit stwierdził: „Związki z brytyjskimi wartościami i Chrześcijaństwem dzisiaj są po prostu nieakceptowalne”.
Przewodniczący Zarządu Spraw Wewnętrznych, poseł z Partii Pracy – Keith Vaz, skomentował: „Słyszałem o różnych przyczynach nieprzyjmowania do policji ale ten przypadek to jeden z najbardziej niezwykłych”. Dodał także, że to nie fair.
Adrian Rutherford z działu personalnego policji powiedział, że koszula policyjna nie zakryłaby tatuażu i jest on agresywny oraz niepokojący.
Symbolika religijna wzbudziła także kontrowersję ok dwa tygodnie temu – fani footballu z Anglii zostali ostrzeżeni, że przebieranie się za Krzyżowców może obrażać Muzułmanów w czasie Euro 2016.
Podobne:
- Brytyjska policja chowa się przed muzułmanami
- Policjant winny gwałtu i molestowania
- Policja ukrywa tożsamość sprawców masowego gwałtu
- Muzułmanie obwiniają za gwałt same ofiary
- Policja w Newcastle zataiła gwałt dokonany przez uchodźców
Tagi: tatuaż, policja, Anglik, minister, Keith Vaz, polityka, polityk